Barion Pixel

Csillagászati programok III.

Tudj meg mindent az Unverzum titkairól!

Az AMFI programsorozatának köszönhetően, feltárul előttünk Földünk, Naprendszerünk és Univerzumunk csodálatos világa.
Változatos programjaink során, hétről-hétre más-más témát érintve, kicsinek és nagyoknak egyaránt szórakoztató formában tágíthatjuk tudásunkat, bővíthetjük ismereteinket az Univerzumról.

Mi várható?

INTERAKTÍV ELŐADÁSOK - TÁVCSÖVES CSILLAGVIZSGÁLÁS - ASZTROFOTÓ KIÁLLÍTÁS – PLANETÁRIUMI ELŐADÁSOK ÉS VETÍTÉSEK – GYEREKPROGRAMOK


III. JÚLI 15.
18.00 – Csillagképek az égbolton és mitológiai jelentésük – Veisz András

A csillagképek nemcsak az égbolt tájékozódási pontjai, hanem ősi történeteket, mitológiai alakokat és legendákat is hordoznak. A különböző kultúrákban eltérő csillagképrendszerek alakultak ki, de a legismertebbek az ókori görög mitológiából származnak, amelyeket Ptolemaiosz csillagász foglalt rendszerbe a 2. században…

Ne maradj le erről az izgalmas előadásról és tudj meg mindent a csillagképek rejtelmeiről!

19.00 – Az Univerzum fantomja c. planetáriumi vetítés

Az univerzum fantomja a sötét anyag, amelyet eddig csak gravitációs hatásai révén észleltünk, bár becslések szerint az univerzum teljes tömegének jelentős részét teszi ki - láthatatlan, és még közel sem tudunk róla mindent. A kutatók az éjszakai égboltot szkennelik, és ultraérzékeny földalatti részecskedetektorokat terveznek a rejtélyek megoldásának reményében. Gyere, tarts velünk ebben a rendkívül látványos és izgalmas nyomozásban, mely az ősrobbanástól a világ legnagyobb részecskeütközőjében száguldó protonokon át vezet.

A film hossza 27 perc.

Fényes Lóránd -asztrofotó kiállítása az esemény alatt végig megtekinthető

Fényes Lóránd Prima díjas asztrofotográfus. A csillagos eget tizenéves kora óta kémleli. Az eleinte könnyed kikapcsolódásként induló amatőrcsillagászat a digitális technika robbanásszerű fejlődésével mára a legfőbb elfoglaltságává, professzionális kiteljesedésévé vált.

Lóránd a Brit Királyi Obszervatórium által életre hívott kiemelt presztízsű nemzetközi megmérettetés, az Astronomy Photographer of the Year kategóriagyőztese, több nemzetközi asztrofotós pályázat díjazottja, az Év természetfotósa verseny különdíjasa. Az elmúlt években a National Geographic magyarországi kiadása több éven keresztül választotta munkáit az év mélyég felvételének, a NASA szakemberei által üzemeltetett online galéria pedig számos esetben ismerte el azokat a legjobb asztrofotókat rendező napi válogatásában. 2022-ben a Prima Primissima-díj területi fokozatát, a megyei Prima díjat ítélte meg számára a kuratórium. Publikációi, előadásai, kiállításai széles körben érhetőek el mind a hagyományos fórumokon, mind az online világban.


Jegyárak:

Felnőtt: 4.200 Ft
Gyerek: 2.500 Ft
Családi: 11.000 Ft (2 gyermek és 2 felnőtt vagy 1 felnőtt és 3 gyermek részére)

(Kedvezmény kuponjaink a programra nem használhatóak fel!)

 

Jegyvásárlás:

HAMAROSAN!

A program a Bakonyi Csillagászati Egyesület közreműködésével valósul meg.
A programváltozás jogát fenntartjuk!

 

Időpont

2025.07.15 18:00 - 20:00

Helyszín

AMFI Alsóörs

További események

8226 Alsóörs, Varázserdő u. 3 . • 30/101-1290 • info@amfi.hu